Hledat bezplatná linka: 800 101 189
PartneřiDezinfekce klimatizace

Zbavte se zápachu klimatizace ve vozidle! Řešením je dezinfekce!

Autosklo K+M pro Vás rozšiřuje portfolio služeb o desinfekci klimatizace vysoce koncentrovaným roztokem na organické bázi. Roztok je pomocí speciálního přístroje od firmy Teroson Terosept2 postupně rozprášen do klimatizačního systému a takto vzniklá mlhovina zahubí a odstraní veškeré pyly, roztoče, mikroorganismy, plísně, bakterie i zdroje zápachu.

 

Protože roztok nepůsobí pouze na výparník, ale na celý ventilační systém, jeho účinek je dlouhodobý. Z dostupných možností se jedná o nejúčinnější způsob dezinfekce klimatizace.

 

Výrobci doporučují ošetřit klimatizaci tímto způsobem alespoň jedenkrát ročně. Délka úkonu přibližně 40 minut.

Co způsobuje zápach z klimatizace?

Bakterie a plísně se množí na vnitřním výměníku klimatizace, protože jde o nejchladnější a nejvlhčí místo. Po zapnutí klimatizace se tato směsice dostává se vzduchem do interiéru vozidla a způsobuje dýchací problémy, bolest v krku a pálení očí. Pravidelnou dezinfekcí klimatizace zničíte všechny viry, bakterie, plísně i jiné mikroorganismy.

 

Proč dezinfikovat klimatizaci?

Dezinfekce autoklimatizace ničí bakterie a plísně a odstraňuje zápach. Bohužel vzniku bakterií se nedá nijak zabránit nastálo, proto se doporučuje dezinfekci klimatizace provádět každoročně. A to i v případě, že zápach necítíte. Ve chvíli, kdy ho už cítíte, bývají plísně i bakterie v klimatizaci vyloženě přemnožené. Problém růstu bakterií na výparnících je všeobecný a postihuje všechny používané klimatizační okruhy, nejen ty v automobilech. Dezinfekce klimatizace je nutné provádět i u nových vozidel.

 

Škodí nejen alergikům a dětem

Neudržovaná klimatizace je rájem pro plísně a bakterie, které způsobují nejen zápach, ale i zdravotní komplikace. A to nejen u alergiků a dětí, ale i zdravých jedinců. Zápach samotný se projevuje až v posledním stadiu hniloby, proto nečekejte a raději nechte klimatizaci vydezinfikovat preventivně.

 

Způsobuje kašel i pálení

Kašel, podráždění, bolest v krku, pálení očí, to všechno mohou být důsledky zanedbání údržby autoklimatizace. Toto pociťují hlavně osoby se zvýšenou citlivostí a děti, případně lidé s alergiemi. Nepodceňujte proto pravidelnou údržbu klimatizací.

 

Ultrazvukové rozprašovače

Princip činnosti těchto rozprašovačů je založen na principu ultrazvukového generátoru, který aktivní chemikálii rozprašuje na velmi jemný aerosol. Kapičky takového aerosolu jsou již dost jemné a lehké na to, aby se poměrně dlouhou dobu udržely ve vznosu ve vzduchu. Po rozprášení tedy neklesají k zemi tak rychle jako kapky aerosolu vyrobené ručním sprejem. To umožnilo již využívat určitý kontinuální způsob cirkulace aerosolu z kabiny vozidla přes výparník a vzduchovou cestou zpět do kabiny vozidla. Aplikace trvá nejméně takovou dobu, než je celý objem aktivní chemické látky rozprášen do aerosolu, který následně cirkuluje systémem. Vlastní ultrazvukový rozprašovač se umisťuje na podlahu kabiny vozidla tak, aby vycházející aerosol byl co nejrychleji nasáván do vnitřní cirkulace. V průběhu této cirkulace pak aerosol postupně ulpívá na vnitřním povrchu vzduchového rozvodu, vnitřním povrchu kabiny vozidla i na povrchu výparníku. Šance zasáhnout tímto způsobem větší plochu kontaminovaných povrchů je poměrně velká, díky stabilitě aerosolu ve vzduchu.

 

Čím dezinfikujeme?

 

Teroson

Teroseptem od společnosti Henkel, nehořlavým dezinfekčním prostředkem na vodní bázi. Odstraňuje bakterie a houbové spory z klimatizačních systémů v automobilech. Kromě okamžitého účinku zajišťuje dlouhodobou dezinfekční ochranu.